X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

در هنگام مراجعه به دکتر دامپزشک خود در بیمارستان دامپزشکی,برای اطمینان حاصل کردن از سلامت کامل پت خود می بایستی سوالاتی را از دکتر دامپزشک بپرسید.

این سوالات به قرار زیر است:


http://s3.picofile.com/file/8188410426/10_%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84_%D8%A7%D8%B2_%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1_%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C_%D8%B4%D9%81%D8%A7.jpg


1-ایا وزن پت من ایده ال می باشد؟

اکثر سگ ها و گربه ها دارای اضافه وزن هستند.حتی بدتر از ان خیلی از صاحبان پت از اضافه ی وزن پت شان نگران نیستند.پس از دامپزشک خود بپرسید که ایا پت تان بر اساس نژاد,اندازه و قدش,وزن مناسبی دارد یا نه.اگر پت تان دارای اضافه وزن بود از دکتر دامپزشکتان بخواهید رژیم غذایی مناسب و راهکار هایی برای کاهش وزن پت تان ارائه کند.


 برای ادامه ی مطلب لطفا به ادامه ی مطلب بروید.
 

2-چه غذایی مناسب پت من است؟

چه کسی بهتر از دکتر دامپزشک برای مشاوره ی تغذیه ای پت تان؟سگ ها و گربه ها بستگی به سنشان در دوره های مختلف زندگی نیاز های تغذیه ای متفاوتی دارند که دکتر دامپزشک با توجه به وضعیت سلامت پت تان بهترین رژیم غذایی را به شما پیشنهاد می کند.


3-ایا این رفتار پت من طبیعی است؟

هیچ موقع خس خس سینه ی سگ/گربه بعد از یک فعالیت ورزشی معمولی طبیعی نیست,یا اینکه خارش سگ/گربه بعد از برگشت از بیرون طبیعی نیست.در معاینه ی سالیانه,زمان خوبی است تا هرگونه رفتار عجیب و یا غیر طبیعی را به دکتر دامپزشکتان اطلاع دهید.دفترچه یادداشتی تهیه کنید و هرگونه رفتار غیر طبیعی که از پت تان را یادداشت کنید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از مشکل,زمان اولین بروز و دفعات تکرار را یادداشت کنید.


4-ایا پت من در برابر بیماری ها ایمنی دارد؟

مهمترین سوالی را که شما باید از دکتر دامپزشکتان بپرسید این است که ایا پت من در برابر بیماری ها واکسینه است یا نه.


5-ایا پت من نیاز به مراقبت های دندانپزشکی دارد؟

مشکلات دندانی یکی از معضلات شایع در میان پت ها می باشد.در حقیقت,تخمین زده شده است که 80 درصد سگ ها و 70 درصد گربه ها در سن 3 سالگی دچار مشکلات دندانی می شوند.اگر مشکلات دندانی تحت درمان قرار نگیرند,عفونت حاصل به دیگر اعضای اصلی بدن مثل کلیه ها,قلب و کبد را درگیر کند.از دامپزشک خود بپرسید که ایا سگ یا گربه یتان نیاز مند مراقبت های دندانپزشکی است یا نه.اگر دندان های سگ یا گربه یتان جرم دارد سریعا از دکتر دامپزشکتان برای رفع ان درخواست کنید تا منجر به بیماری های دیگر نشده و همچنین این کار موجب کاهش هزینه های شما می شود.


پیشگیری بهتر از درمان است.


6-ایا پت من نیاز به ازمایش خون دارد؟

ازمایش خون موجب نمایان کردن بسیاری از بیماری ها مانند:بیماری های کبدی و کلیوی,دیابت,سرطان

می شود و کمک می کند تا به موقع به درمان بیماری هایی مانند سرطان اقدام کنیم.ازمایش خون سالیانه می تواند دکتر دامپزشک را در پی بردن له بسیاری از بیماری ها یاری می کند.


ازمایش خون سالیانه=پیشگیری از بسیاری از بیماری ها


7-چه دارویی برای کنه/کک مناسب می باشد؟

کک ها و کنه ها نه تنها موجب ازار و اذیت پت شما و ایجاد استرس می شود بلکه موجب انتقال بسیاری از بیماری های خطرناک می شود.خوشبختانه دارو های خوبی برای پیشگیری و درمان موجود می باشد.از دامپزشک خود در مورد تفاوت داروهای موجود بپرسید(به عنوان مثال دارو های موضعی یا دارو های خوراکی) و بپرسید که برای پت تان کدام می تواند بهترین گزینه باشد.حتی بعضی داروهای خوراکی موجود می باشد که در مقابل کک ها و کنه برای مدت 12 هفته با یک دوز ایمنی ایجاد می کند.


8-این توده ها روی بدن سگ/گربه چیست؟

اگر توده ای روی پوست بدن سگ/گربه یتان ظاهر شد ان را به دامپزشک خود اطلاع دهید.این توده می تواند نشانه ای از سرطلان باشد.ایجاد خال های جدید و یا بزرگ شدن خال سابق روی پوست نیز نشانه ای از سرطلان می باشد.


سرطان اگر زود و به موقع تحت درمان قرار گیرد قابل درمان می باشد.


9-ایا پت من نیاز به معاینه ی مقعدی دارد؟

در معاینه ی مقعدی,دکتر دامپزشک به وجود سرطلان پروستات و رکتان پی می برد.


سرطان پروستات و رکتال اگر به موقع تحت درمان قرار بگیرد قابل درمان می باشد.


10-ایا پت من نیاز به تقویتی دارد؟

در اثر تغذیه نادرست و یکنواخت موجب ایجاد کمبود هایی در پت می شود.دکتر دامپزشک بر اساس علائم بالینی و سابقه ی تغذیه ی پت شما در صورت صلاح دید تقویتی تجویز می کند و یا دستور تغییر رژیم غذایی را می دهد.


در مواقع بی حالی یا بیماری سگ/گربه خود او را سریعا به بیمارستان دامپزشکی برسانید تا تحت درمان به موقع قرار بگیرد.


دکتر دامپزشک بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی شفا:

دکتر خطیبی 09122279546

[ پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1394 ] [ 14:15 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی