X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

شمایی که توله سگ,سگ,گربه و یا بچه گربه ای را به سرپرستی پذیرفته اید,بزرگترین معضلی که ممکن است با ان روبه رو شوید ان است که بخواهید سگتان/گربه یتان در محلی که شما مد نظر دارید ادرار کند.برای پی بردن به ساده ترین راه حل در ادامه با ما همراه باشید.


برای ادامه ی مطلب لطفا به ادامه ی مطلب بروید

 

نکاتی را باید همیشه در ذهن بسپارید:


1-توله ها وقتی که صبح از خواب بیدار می شوند سریعا نیاز دارند که ادرار کنند,پس به موقع حاضر شوید و توله سگتان را به محض بیدار شدن به محل مورد نظرتان ببرید.

2-بعد از خوردن وعده ی غذایی,دستگاه گوارش توله سگ تحریک می شود و بعد از حدود 15 الی 30 دقیقه بعد توله سگ ادرار خواهد کرد.

3-توله سگ ها(مخصوصا کوچکتر از 12 هفته) توانایی بسیار کمی در کنترل ادرارشان دارند و هر یک الی دو ساعت ادرار می کنند.وقتی توله سگ هیجان زده,فعالیت بالا,ورجه وورجه ی زیاد و بازی زیاد کند ادرار می کنه,پس اگر موارد بالا اتفاق افتاد سریعا به محل مورد نظر ببرید.

4-بعد از چند روز شما متوجه خواهید شد که چه موقع توله سگتان ادرار میکند,میخوابد,غذا میخورد و مدفوع میکند.

5-در هنگام ادرار یا مدفوع کردن توله سگتان در محل مورد نظر باشید و از کلماتی مثل:پی پی,

جیش کن و یا کلماتی که مرتبط با ادرار کردن باشد استفاده کنید.به یاد داشته باشید که برای هر عملی یک کلمه و یا جمله ی تشویقی خاص استفاده کنید.

به عنوان مثال وقتی که میخواهید توله سگتان را برای غذا صدا کنید بگویید به به و یا در هنگام ادار/مدفوع کردن بگویید پی پی,توله سگ بعد از مدت کوتاهی متوجه خواهد شد که باید چه کاری را با چه ندایی انجام دهد.

تا مدتی که توله سگ به طور کامل یاد نگرفته که کجا باید ادرار کند,خودتان با او بروید تا هم از ندا های مخصوص ان موقعیت استفاده کنید و هم اینکه با انجام کاری که شما مدنظر دارید به او پاداش دهید.

خوشبختانه توله سگ ها خیلی زود یاد می گیرند.http://s3.picofile.com/file/8188613292/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D9%87_%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%87_%D8%B3%DA%AF2_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C_%D8%B4%D9%81%D8%A7.jpg


مشکلات و سوالات رایج:

متاسفانه دلایل متعددی وجود دارد که فرایند اموزش با مشکل روبه رو می شود,لیست زیر تعدادی از کارهای نادرستی می باشد که صاحب دام ان را انجام می دهند:

.تغذیه ی بیش از حد

.رژیم غذایی نامناسب و یا رژیم غذایی متشکل از غذا های گوناگون

.عدم تغذیه در ساعات مشخص

.تغذیه در ساعات نامناسب(که منجر به ادرار کردن در نیمه شب می شود)

.تنبیه بدنی توله سگ به خاطر ادرار در جایی دیگر(که حتی موجب ترسیدن توله سگ از ادرار کردن در مقابل شما می شود,حتی در محل مورد نظر)

.تغذیه ی با غذاهای شور(که موجب اب خوردن بیشتر توله می شود)

.استفاده از مواد شوینده ای که حاوی موادی هستند که بویی شبیه ادرار دارند

.انتظار داشتن از توله که هر موقع که ادرار داشت بهش ما بگوید,این انتظار غیر منطقی می باشد,پس بهتره که به طور مرتب توله را به محل مورد نظر ببرید.

.محل مورد نظر طوری است که توله فکر می کند که محل بازی می باشد(به عنوان مثال محل ادرار توله باید جایی باشد که رفت و امد به ان جا فقط محدود به ادرار کردن باشد)

.بی محلی طولانی مدت به توله و نبردن در محل مورد نظر,که در این موقعیت توله مجبور می شود که در جایی ادرار کند که ما دوست نداریم.

.استفاده از ندا ها در موقعیت های نابجا(به عنوان مثال در هنگام ادرار در محل مورد نظر شما به توله می گویید:افرین پسر,حال اگر این حرف را در جایی دیگر به کار ببرید چه انتظاری از او دارید؟)

.تنبلی خود شخص در امر اموزش

.نبود صاحب توله در محل مورد نظر برای تشویق...اگر توله در مقابل کاری که خوب است تشویق نشود پس چه انگیزه ای برای ان کار دارد؟

.از توله های کوچکتر از 12 هفته نباید انتظار زیادی داشت و ممارست و تکرار را فراموش نکنید.

.در حین شب توله باید ازاد باشد تا اگر ادرار داشت بتواند به محل مورد نظر برود و کارش را انجام دهد.


در مورد گربه نیز این اموزش و نکات صدق می کنند.


دکتر دام کوچک بیمارستان دامپزشکی شفا:

دکتر خطیبی 09122279546


ابر کلمات جستجو شده:

اموزش ادرار کردن گربه و سگ اموزش ادرار گربه اموزش ادرار سگ اموزش ادرار کردن کربه و سگ در عرض یک هفته چرا گربه ی من در خاک مخصوص جیش نمی کند اموزش ادرار توله سگ و بچه گربه بیمارستان دامپزشکی شفا بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی شفا دکتر داخلی دام کوچک دکتر دامپزشک در ورامین بیمارستان دامپزشکی در ورامین بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی در ورامین قطره ی اموزش ادرار برای سگ قطره ی اموزش ادرار برای گربه قطره ی اموزش ادرار برای سگ و گربه فروش اینترنتی قطره ی اموزش ادرار

[ جمعه 25 اردیبهشت 1394 ] [ 20:43 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی