X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

اگر تصمیم به اوردن ماری به عنوان حیوان خانگی دارید,خیلی عالی است.مار ها حیوانات خانگی عجیب و جالبی هستند.ولی قبل از اینکه اقدام به خریداری کنید,بیمارستان دامپزشکی شفا توصیه هایی برای شما دارد


.
1-مار های جوان بهتر از مار های پیر

شاید فکر کنید که مار های پیر بهتر از مار های جوان هستند ولی این عقیده درست نیست.برای ان هایی که برای اولین بار است که اقدام به خرید مار می کنند بهتر است از مار های corn snake,ball python و  king snake خریداری کنید.


http://s3.picofile.com/file/8188901442/corn_snake_of_hospital.jpg

corn snake_

 

 

2-ریسک های احتمالی را در نظر بگیرید

یکی از خطراتی که مار ها برای انسان دارند گاز گرفتنشان می باشد ولی این تمام موضوع نیست مار ها هم مانند تمامی خزندگان دیگر حامل سالمونلا می باشند که می تواند به شما سرایت کرده و شما را نیز بیماری کنند(در صورت داشتن کودک کوچکتر از 5 سال توصیه می شود در خانه مار نگهداری نکنید).

توصیه ی دیگری که ما برای شما داریم این است که تمام کسانی که مار را لمس می کنند حتما دست هایشان را شستشو دهند.


http://s6.picofile.com/file/8188901192/king_sknake.jpg

king snake_


3-مار ها چه چیزی دوست دارند؟

مار ها موجوداتی منزوی هستند.ان ها سر و صدا و شلوغی را دوست ندارند,پس بهتر است بیشتر از یک مار را در زمان واحد نگهداری نکنید.بیشتر مار ها دوست ندارند زیاد توی دست باشند در نتیجه بهتر است از روی 5 دقیقه توی دست نگه داشتن شروع کنید تا عادت کنند.مار ها نظم و ترتیب را نیز دوست دارند و اگر زمان غذا دادن و تعویض اب و تمیز کردنشان معین باشد بهتر است.


4-جایگاهی مناسب برای نگهداری مار

از خصوصیاتی که جایگاه نگهداری مار باید داشته باشد عبارتند از:

1-دما و رطوبت ثابت,برای این منظور شما می توانید دماسنج و رطوبت سنجی را در جایگاه نگهداری مار خود نصب کنید.

2-لامپی را در یک قسمت از جایگاه نگهداری مار خود نصب کنید تا منبع حرارت را تامین کند.در سمتی که لامپ نیست جای خوبی برای تامین سرمای مورد نیاز مار است.مقداری علف در جایگاه و مقداری اب در زیر لامپ رطوبت مورد نظر را تامین می کند.اگر محل زندگی شما هوای خشکی دارد شما می توانید از وسیلی که هوا را مرطوب می کنند در نزدیکی(نه در) جایگاه نگهداری مار خود قرار دهید.


http://s3.picofile.com/file/8188901134/ball_python_of_shafa_hopital.jpg

ball python_


5-مار ها پنهان شدن را دوست دارند

مار ها پنهان شدن را دوست دارند,شما می توانید اشیای مختلفی را امتحان کنید و در جایگاه نگهداری مار خود بگذارید تا دریابید وسیله ی مورد علاقه ی او چیست.


6-وقت غذا است

بهترین و مناسب ترین غذایی که شما برای مار خود می توانید تهیه کنید موش می باشد که در فروشگاه های حیوانات خانگی تهیه کنید.بعضی از موش ها مخصوص این امر پرورش داده می شوند.در هنگام غذا دادن به مار خود مراقب باشید چون مار گرسنه ممکن است به شما نیز اسیب برساند.


7-تمیز کردن جایگاه

به دلیل اینکه رژیم غذایی مار ها گوشت می باشد تمیز کردن جایگاه نگهداری مار کار اسانی می باشد.در زیر جایگاه نگهداری مار روزنامه بذارید تا تمیز کردن ان اسان باشد و یک ظرف اب نیز برای مارتان بگذارید تا مار بتواند هم خودش را در ان شستشو دهد و هم اینکه در مواقع تشنگی از ان استفاده کند.


8-خواب زمستانی مار ها...

خواب زمستانی یک امر طبیعی برای مارها محسوب می شود مخصوصا وقتی که در حال جفت گیری می باشند.اگر قصد ان را دارید تا مارتان به خواب زمستانی برود باید اتاق تاریک و سرد باشد ولی این کار باعث فراموش کردن مارتان نشود.شما باید به طور روزانه دما,رطوبت و تمیز کردن را انجام دهید.


ابر کلمات جستجو شده:

همه چیز در مورد مار نگهداری مار در خانه مار به عنوان حیوان خانگی نکته هایی برای نگهداری مار در خانه دکتر مار در ورامین بیماری های مار خانگی بد بودن حال مار دکتر دام کوچک در ورامین بیمارستان دامپزشکی در ورامین بیماری های مار و درمان ان دکتر مار در منطقه ی ورامین بیمارستان دامپزشکی دام کوچک در ورامین بیمارستان دامپزشکی شفا بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی در ورامین[ یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 ] [ 15:34 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی