X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

برای از شیر گرفتن بچه گربه از مادرش باید اصولی را در مورد تغذیه رعایت کنید تا این تغییر رژیم غذایی بچه گربه را اذیت نکند.این مرحله,نقش مهمی را در رشد بازی می کند و باید به شیوه ی صحیح و در زمان صحیح انجام شود.این کار,اگر بچه گربه با مادرش نگهداری شود توسط گربه ی مادر انجام می شود,اما اگر تولید شیر گربه ی مادر با مشکل مواجه شده است یا بچه گربه ی ما مادر ندارد ما باید وارد عمل شویم.در این پست از وبسایت بیمارستان دامپزشکی شفا قصد داریم تا شما را در این مورد راهنمایی کنیم پس با ما همراه باشید...


http://s3.picofile.com/file/8190142826/%D8%A7%D8%B2_%D8%B4%DB%8C%D8%B1_%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86_%D8%A8%DA%86%D9%87_%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C_%D8%B4%D9%81%D8%A7.jpg

  

نکاتی قبل از شیر گیری

اگر این امکان وجود دارد,بچه گربه طی 12 الی 24 ساعت اول باید شیر یا مادر خود یا گربه ی مادر دیگری را بخورد.این شیر(کلستروم یا ماک) حاوی انتی بادی هایی می باشد که برای ایمنی بدن نیاز است که فقط در همین ساعات می تواند جذب بدن شود.

اگر تعداد بچه گربه ها به قدری می باشد که گربه ی مادر نمی تواند به اندازه ی کافی شیر تولید کند,باز هم هر بچه گربه باید به قدری از شیر مادر بخورد حتی به مقدار کم.

نظر دکتر خطیبی(دکتر دام کوچک بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی شفا) این است که شیر کم خوردن از مادر بهتر از شیر نخوردن می باشد.

اگر گربه ی مادر به دلیل ورم پستان یا هر دلیل دیگری نمی تواند شیر تولید کند,گربه ی مادر دیگری ممکن است مسئولیت شیر دادن به بچه گربه ها را قبول کند به شرط اینکه بچه گربه های خود گربه ی پذیرنده هم سن بچه گربه های شما باشند.

اگر گربه ای در دسترس نیست شما می توانید خودتان توسط سرنگ انسولین بدون سر سوزن شیر مخصوص بچه گربه یا شیر گاو بدهید.این روند شیر دهی را تا سه الی چهار هفته باید ادامه دهید.در هنگام شیر دهی به بچه گربه قبل از شیردهی شیر را مقداری گرم کنید,ولی قبل از اینکه به بچه گربه دهید خودتان تست کنید تا داغ نباشد.

اگر از پودر مخصوص استفاده می کنید,پود را طبق دستور روی جلد نگهداری و استفاده کنید.

شیر دادن را به طور کم ولی مکرر انجام دهید,هر 2 الی 3 ساعت شیر دهید.در طی شب نیز چند بار به بچه گربه سر بزنید تا گشنه نماند.اگر در شب هنگام برای سر زدن به بچه گربه ها رفتید و دیدید که خواب هستند بیدارشان نکنید.


چه موقع بچه گربه ها را از شیر بگیریم؟

معمولا زمان از شیر گرفتن بچه گربه ها هفته ی چهارم می باشد.طبق نظر دکتر خطیبی:اگر بچه گربه ها با مادرشان نگهداری شوند,خود گربه ی مادر سعی می کند تا غذای خشک به بچه ها داده و کم کم شیر دادن را قطع کند.ولی اگر شما بچه گربه ی یتیمی را نگهداری می کنید می توانید زودتر دست به کار شده و از هفته ی سوم یا چهارم شروع کنید.

گاز گرفتن شیشه شیر یکی از نشانه های امادگی بچه گربه ها برای خوردن غذا است.


چگونه شیر دادن را قطع کنیم؟

برای از شیر گرفتن بچه گربه ها شما می توانید از ترکیب بیسکویت مادر و شیر استفاده کنید تا طعم شیر برای بچه گربه ها اشنا باشد.مقداری از این ترکیب را با انگشتانتان دور دهانش بمالید تا خودش شروع به لیس زدن و مزه مزه کردن کند.وقتی با طعم غذای جدید اشنا شد دیگر غذا هر جا که باشد دست به کار می شود.بعد از مدت کوتاهی شما می توانید غذای گربه را در ظرف مخصوص غذایش بریزید.

در هنگام خوردن غذا از ظرف مخصوصشان زیر نظرشان قرار دهید,اهسته اهسته غذا می خورند,به هیچ عنوان سرشان را برای خوردن سریع تر در داخل ظرف فشار ندهید,این کار موجب افتادن غذا در گلو و پنومونی(عفونت ریه) می شود.

بین هفته ی چهارم و ششم شما دیگر می توانید از غذای خشک استفاده کنید.شما می توانید از غذا های خشک یا کنسروی استفاده کنید,اگر از غذای خشک استفاده می کنید در ابتدا مقدار زیاد اب اضافه کنید و با بزرگ شدن گربه ها می توانید از میزان اب کم کنید.

در نگاه کلی برنامه ی از شیر گرفتن بچه گربه ها به قرار زیر است:


1-هفته ی 4 الی 5:ترکیب بیسکویت مادر و شیر

2-هفته ی 5 الی 6:ترکیب بیسکویت مادر و شیر به مقدار کمتر

3-هفته ی 6 الی 7:از این هفته به بعد بچه گربه می تواند از غذای خشک استفاده کند.


جای بچه گربه هایی که از شیر گرفته می شوند باید گرم باشد.جای نگهداری بچه گربه ها را با دستمال کاغذی گرم نگه دارید.


از شیر گرفتن بچه گربه ها جزئی از زندگی ان ها می باشد,تنها مقداری به کمک شما نیاز دارند,و برای موفقیت در این راه نیازمند مقداری صبر و مقدار زیادی عشق و علاقه هستید.


ابر کلمات جستجو شده:

از شیر گرفتن بچه گربه شیر دادن به گربه ب بدون مادر شیر دادن به گربه ی یتیم نگهداری از بچه گربه ی بدون مادر شیر دادن به بچه گربه همه چیز در مورد تغذیه ی بچه گربه بچه گربه و تغذیه ی ان شیر دادن به گربه مریضی بچه گربه و درمان ان راه های نگهداری از بچه گربه چگونه از بچه گربه نگهداری کنیم دکتر دام کوچک در ورامین دکتر متخصص داخلی در ورامین بیمارستان دامپزشکی شفا در وزامین ادرس بیمارستان دامپزشکی وبسایت رسمی بیمارستان دامپزشکی شفا فروش غذای خشک در ورامین بیمارستان دامپزشکی شفا دکتر خطیبی دکتر دام کوچک درکتر گربه در ورامین گربه ی مریض بیمارستان دامپزشکی در ورامین شماره  و ادرس بیمارستان دامپزشکی شفا

[ یکشنبه 3 خرداد 1394 ] [ 22:04 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی