X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

1-ایا گربه ی من باید واکسینه شود؟


http://s6.picofile.com/file/8191369550/cat_wallpaper_shafa_veterinary_hospital.jpg


بله,تمامی گربه ها باید در مقابل بیماری های خطرناکی از قبیل انفولانزا,که توسط دو نوع ویروس کلسی ویروس و ویروس Rhinotracheitis ایجاد شده و اسهال گربه ای که توسط ویروس پانلوکوپنیا ایجاد می شود و بیماری لوسمی واکسینه شوند.بچه گربه یا گربه ی شما به راحتی می تواند با تماس با گربه های مریض دیگر یا بیرون رفتن ساده به بیماری های مذکور مبتلا شود.بهترین زمان واکسینه کردن گربه در نه هفتگی با تکرار مجدد 2 الی 3 هفته ی بعد می باشد. 

دکتر دام کوچک بیمارستان دامپزشکی شفا:

دکتر خطیبی 09122279546


 


2-ایا گربه ی من با واکسینه شدن در مقابل این بیماری ها ایمن می شود؟

بله,ولی مجددا سالیانه باید واکسیناسیون تکرار شود.


3-ایا گربه ی من نیازمند ظرف مخصوص ادرار می باشد؟

بله,اگر شما گربه یتان را در خانه نگهداری می کنید باید ظرف مخصوص را از پت شاپ ها تهیه کنید.این ظرف حاوی شن یا خاک مخصوصی می باشد که گربه در ان می تواند مدفوع و ادرار کرده,بعضی از این خاک های مخصوص دارای بوی مطبوعی هستند که بوی بد ادرار را می گیرند.گربه ها حیوانات خیلی حساسی نسبت محل ادرار خود هستند و اگر هر روز ظرف مخصوص را تمیز کنید و عوض کنید از ان استفاده می کنند.

پیشنهاد می شود زیر ظرف مخصوص روزنامه ای پهن کنید و در نزدیکی ظرف غذا قرار ندهید.همچنین ظرف مخصوص ادرار باید در جایی قرار داشته باشد که گربه در ان جا ارامش داشته و مزاحمت ایجاد نشود.نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید ان است که کودکان و زنان باردار برای تمیز کردن ظرف ادرار اقدام نکرده و از دست زدن به ان خودداری کنند و همچنین در هنگام تمیز کردن دستکش دستتان کنید.


4-ایا باید گربه را عقیم کرد؟

اگر قصد این را ندارید که گربه ی شما بچه دار شود,حتما ان را عقیم کنید.عقیم کردن از گربه های نر برای علامت گذاری تعیین قلمرو جلوگیری می کند.گربه ی نر با ادرار کردن خود بر روی وسایل خانه,قلمروی خود را تعیین می کند که ادرارش بوی بد و ناخوشایندی می دهد.گربه های نر نیز به بلوغ که می رسند به ولگردی پرداخته و به دنبال گربه های ماده می روند که موجب دعوا کردن با گربه های دیگر و ایجاد جراحت و بیماری های عفونی می شود.گربه های ماده نیز صداهایی را از خود ایجاد می کنند که می تواند موجب سلب ارامش شود.عقیم کردن همچنین از میزان پرخاشگری گربه ی شما کم می کند.


5-چه موقع بهترین زمان برای عقیم کردن می باشد؟

در سن 6 ماهگی بهترین زمان برای عقیم کردن می باشد.


6-ایا می توان به گربه ی خود غذای خانگی داد؟

بله,شما می توانید به گربه ی خود غذاهایی از قبیل سینه ی مرغ اب پز بدون نمک,ماهی اب پز را بدهید,ولی این گونه غذا ها جوابگوی نیاز های بدن گربه نیست و نباید به صورت مداوم استفاده کرد.ما پیشنهاد می کنیم که از غذا های اماده که دارای تنوع بالایی هستند استفاده کنید.گربه های بالغ روزانه دو بار باید غذا داده شوند.غذا های خشک مخصوص گربه در بسته های بزرگ با حجم بالا تهیه شده اند که نسبت به تهیه ی غذای خانگی اسان تر و به صرفه تر هستند.به یاد داشته باشید که گربه ها بر خلاف سگ ها نمی توانند گیاه خوار باشند پس حتما در رژیم غذایی گربه یتان گوشت را قرار دهید.


7-ایا گربه ی من نیاز به ورزش دارد؟

بله,تمامی گربه ها نیاز به ورزش دارند ولی برخلاف سگ ها استقلال بیشتری دارند و نیاز به بیرون بردن برای قدم زدن ندارند.خود گربه فعالیت های بدنی مورد نیازش را انجام می دهد.البته گربه ها نیاز به بازی و توجه ی روزانه ی شما دارند.


8-ایا گربه ها نیاز به تربیت دارند؟

نه,برخلاف سگ ها گربه ها نیاز به تربیت شدن ندارند.گربه ها موجودات تمیزی هستند و خودشان را تمیز می کنند و از ظرف مخصوص خود به راحتی استفاده می کنند که بسیاری از بچه گربه ها این رفتار ها را از مادرشان یاد می گیرند.

در حالت کلی گربه ها خودشان را مشغول می کنند ولی نیاز به توجه شما نیز دارند.شما باید اسباب بازی های مخصوص گربه ها را تهیه کنید.همچنین گربه ها یک محل استراحت ارام و ساکت نیاز دارند,شما می توانید تشک های مخصوص گربه را در مدل های مختلفی از پت شاپ ها تهیه نمایید.همچنین چوب مخصوص برای چنگ کشیدن گربه را تامین کنید تا بتواند چنگال هایش را تمیز و کوتاه کند و به وسایل خانه اسیب نرساند.


9-ایا ممکن است گربه ی من دچار انگل شود؟

بله,تمامی گربه ها در معرض کرم ها و انگل ها می باشند و در صورت عدم درمان می تواند گربه ی شما را مریض کند.اگر گربه ی شما ولگرد است و شکار می کند حتما با دکتر دامپزشک خود در این مورد با او به مشورت بپردازید.


10-ایا نیاز است که به طور مرتب گربه ام را برای چک اپ به بیمارستان دامپزشکی ببرم؟

بله,گربه ی شما حداقل سالی یکبار در هنگام دریافت واکسیناسیون سالیانه توسط دکتر دامپزشک معاینه شود.خود شما نیز در هنگام نظافت روزانه باید گربه ی خود را کامل چک کنید.در هنگام بررسی گربه ی خود پوستش را برای کک یا کنه و بیماری های پوستی چک کنید.اگر از غذاهای خشک استفاده کنید دندان هایشان کمتر دچار اسیب می شود.


ابر کلمات جستجو شده:

همه چیز در مورد گربه ها همه چیز در مورد غذای خشک گربه همه چیز در مورد سلامت گربه همه چیز در مورد نگهداری گربه فروش اینترنتی غذای سگ فروش غذای سگ غذای سگ و گربه ادرار گربه اموزش ادرار گربه راه های نشاط بخشی به گربه خرید و فروش گربه بیمارستان دامپزشکی شفا بیمارستان شبانه روزیث دامپزشکی شفا

[ یکشنبه 10 خرداد 1394 ] [ 21:07 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی