X
تبلیغات
زولا
وبسایت رسمی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا
ادرس:ورامین-روبه روی بیمارستان 15 خرداد-داخل جاده ی ریحان اباد تلفن تماس:02136201468 
قالب وبلاگ
نظرسنجی بیمارستان

انواع شخصیت گربهhttp://s3.picofile.com/file/8215153650/funny_cat.jpg


دکتر دام کوچک بیمارستان دامپزشکی شفا:

دکتر خطیبی 09122279546

در دنیای گربه ها همه شبیه هم نیستند و تفاوت های رفتاری و در نتیجه شخصیت های متفاوت و نیاز های متفاوتی دارند.این تفاوت ها اغلب در گربه های با نژاد مختلف بیشتر دیده می شود و هم نژاد ها را تحت یک عنوان شخصیتی می شناسند.مثلا یک نژاد را به ارامی و صبوری می شناسند و  نژادی دیگر را به شیطنت.اما درست مانند سگ ها,در میان هر ;کدام از این نژاد ها,انواع دیگر شخصیتی هم ممکن است دیده شود.بنابراین اگر قصد دارید یک گربه با ویژگی های شخصیتی خاص به منزل بیاورید.به انتخاب از روی نژاد بسنده نکنید و شخصا ویژگی های رفتاری او را مد نظر قرار داده و بررسی کنید تا به انتخاب مورد نظرتان برسید.

گربه ها در سه دسته شخصیتی و تیپ الفا,بتا و گاما دسته بندی می شوند که در این بحث دو مورد اول جای دارند.بیشتر ویژگی های انها ذاتی و ژنتیکی است و البته بسته به نوع تربیت و شرایط زندگی و تجربیاتی که از سر می گذرانند.رفتار های متفاوتی نشان می دهند.

  

گربه های الفا

http://s3.picofile.com/file/8215154534/funny_cat2.jpg


گربه های الفا دانشمندان دیوانه ی دنیای گربه ها هستند.ان ها مایلند تمام محیط اطرافشان را بشناسند,انها را دستکاری کرده و جوری که خودشان صلاح می دانند بچینند.شانس اورده ایم عواملی مانع قدرت گرفتن زیاد انها می شود.چیز هایی مثل نداشتن انگشت شصت و چرت زدن های پیاپی گربه ای!.این تیپ گربه ها اگرچه موجودات بسیار شگفت انگیزی هستند اما هرکسی نمی تواند با ان ها کنار بیاید.در زمان تولگی گربه های الفا تازه متوجه خواهید شد چرا کابینت و چیز های دیگر در یا قفل کودک دارند;وگرنه این جناب سراغ هرچیزی که بتواند درش را با دکمه,فشار دادن و...باز کرده و به ان سرک بکشد,خواهد رفت.این گربه ها بسیار کنجکاو و ذهنشان سریع است.در نتیجه مدام دنبال کشف چیز ها و دخالت در امور هستند.


ویژگی ها

گربه های الفا ترجیح می دهند کارها را خودشان انجام بدهند.مثلا دلشان می خواهد در قوطی غذا را خودشان باز کنند اما چون محدودیت ها چنینی اجازه ای بهشان نمی دهد,این کار را به صاحبشان واگذار می کنند.

اما نه به این معنی که اجازه دهند چیدمان اشیا را هم صاحب بر عهده بگیرد و جابه جا کردن خرت و پرت ها و چینش اسباب و وسایل را خودش انجام خواهد داد.بارها دیده شده گربه الفا با پشتش ظرف بستر را به مکانی که خودش دوست داشته هل داده است.

کنجکاوی این گربه ها همچنان که گفته شد,بسیار زیاد است.این قدر که اگر شما در اتاقی مشغول انجام کار هیجان انگیز باشید,حتی اگر بسیار گرسنه باشد,نمی تواند از بازرسی اتاق بگذرد.دهانش را پر از غذا کرده و به اتاق شما و همکاری در ان کار هیجان انگیز می اید.بنابراین ان ها ترجیح می دهند هنگام انجام کار های تازه کنار شما باشند;ان هم نه به این شکل که به نگاه کردن قناعت کنند,بلکه می خواهند دستی بر اتش ببرند.بنابراین اگر دوست ندارید گربه الفایتان سراغ کارها و تزئینات و دکور خانه شما برود و ان ها را ان طور که خودش می خواهد درست کرده و بچیند(یا داغان کند),bv مخصوص او تهیه کنید.چیز هایی که به نوعی شبیه کار ها و وسایل شما باشند.

به این ترتیب زمانی که کار می کنید او هم با وسایل خودش مشغول خواهد شد و به وسایل شما کاری نخواهد داشت.گربه های الفا دلشان می خواهد در کانون توجه شما باشند و معمولا با همین کنجکاویشان کار های بامزه و خنده داری می کنند که ستایش و توجه شما را بگیرند.

یکی از مشکلات نگهداری این تیپ گربه ها,نیاز ان ها به سرگرم شدن در خانواده است.ان ها می خواهند با دیگر حیوانات هم معاشرت کنند اما همه ی سلسله مراتب اجتماعی را ندید می گیرند.گربه های ترسو از توجه زیاد این گربه ها به خودشان وحشت خواهند کرد و سگ های ارام و متعادل از اینکه او با انها راه می رود,بدشان نمی اید.

بنابراین اگر قصد نگهداری یکی از این گربه ها را دارید,حواستان باشد لازم است تا نیاز های اجتماعی او را فراهم سازید.این گربه ها تا وقتی توله هستند,از روی این ویژگی هایشان می توانید انها را شناسایی کنید.انها با نگاهی خیره به شما یا چیزی که دست شماست نگاه می کنند;به گونه ای که معلوم است قصد دارند به هدف مورد نظرشان برسند.این حیوانات در پناهگاه ها افسرده و پژمرده می شوند.بنابراین اگر به چنین محیطی برای انتخاب گربه بروید,احتمال اینکه ان افسرده و پزمرده های قفس,گربه های الفا باشند بیشتر است.

علت این افسردگی این است که ان ها نیاز به تحرک دارند و در فضای قفس این امکان فراهم نیست.کافی است به او چند چیز جدید نشان دهیدتا برق کنجکاوی را در چشمانش ببینید.خواسته های او را فراهم کنید و ببینید چطور بهتان توجه و محبت خواهد کرد.احتمال پیدا کردن این تیپ از گربه ها بین گربه های سیامی و رکس بیشتر است.در واقع ان ها با همین ویژگی های شناخته می شوند.


گربه بتا

http://s3.picofile.com/file/8215154584/funny3.jpg


به عهده گرفتن سرپرستی گربه بتا عین این است که در خانه تان یک دکتر واتسون (همراه و همکار شرلوک هولمز) داشته باشید.ان ها همراهان متواضع,مودب,ستایشگر و رفیق شما خواهند بود.این گربه ها همیشه به کارهایی که می کنید,علاقه مندند و تلاش شما را ستایش می کنند اما نه مانند گربه های الفا دخالتی در کارتان نخواهند کرد.گربه های بتا به شما اعتماد دارند و به شما به چشم ادمی نگاه می کنند که قرار است محیط را به شکلی که انها می خواهند درست کند.برای همین هم سخنگوهای خوبی هستند تا به شما نیازشان را بگویند.

اگر خیلی اهل حرف زدن نباشند به بهترین و زیباترین روشی که می توانند راه می روند تا توجه شما را به خود جلب کنند و به سمتی بکشانندتان که مورد نظرشان است.

به همین خاطر است که ظرف بستر ان ها هیچ وقت غیر قابل استفاده نخواهد شد یا ظرف غذایشان خالی نمی ماند.چون نیازشان را به تان گوشزد خواهند کرد.

از اینکه با ما در این پست همراه بودید بسیار سپاسگذاریم.در صورت تمایل ما را از نیاز ها و سوال های خود در مورد حیوان خانگیتان مطلع سازید تا در جهت رفع ان بتوانیم اقدامی کنیم.


دکتر دام کوچک بیمارستان دامپزشکی شفا:

دکتر خطیبی 09122279546

ادرس بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی شفا:

ورامین_روبه روی بیمارستان 15 خرداد_ابتدای جاده ی ریحان اباد

شماره تماس02136201468

[ پنج‌شنبه 9 مهر 1394 ] [ 21:32 ] [ حمید رضا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

امار بازدیدکنندگان
درباره ی بیمارستان
سلام.خوش امدید.

ادرس بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی شفا

ورامین_رو به روی بیمارستان 15 خرداد_داخل جاده ی ریحان اباد

پل ازتباطی ما با شما

02136201468

ایمیل بیمارستان

shafaveterinaryhospital@gmail.com

بیمارستان دامپزشکی شفا
اماده ی تبادل لینک
با شما عزیزان می باشد
خبرنامه

Powered by WebGozar

بالا:نام کاربری خود را وارد کنید
پایین:ایمیل

سایت ساماندهی